7 Haziran 2010

BLACK DIAMOND COULOIR dağcılık emniyet kemeri

 

Black Diamond’un yüksek dağcılık ve tur kayağı gezileri için tasarladığı çok hafif, kolay kullanımlı ve çok  basit bir  emniyet kemeri. Toplam ağırlığı 230 gram olan kemer, naylon  perlonbanttan yapılmış. 2017-18 yılı için turuncu ve gri  renklerde üretilen kemerin 3  farklı bedeni var: S-M, M-L ve L-XL bedenler. Yüksek dağcılık için tavsiye edilir, hafif ve kolay giyilip çıkarılan bir ürün.

Artıları: Gün içinde değişen farklı  giyim katmanları ile kullanıma uygun, tam  ayarlı bir kemer. Kolay ve  hızlı şekilde, ayakta krampon veya kayak varken  etkin tarzda  takıp çıkarmak için ideal. Çok hafif, çok küçük paket hacimli.  2 adet naylon malzeme askısı var ve oldukça kullanışlı. Plastik buz vidası- buz aleti karabini takmak için 4 adet ayrı oluğu var. Ful çekerli ön emniyet halkası 15 kN çekerli. Kısaca, Black Diamond Alpine Bod modelinin  hafifletilmiş  bir tarzı  denebilir. İşçiliği ve malzemesi güzel bir ürün, tipik BD kalitesi..

Eksileri: İki adet malzeme askısı biraz önde, asılan malzemeler baldır üzerinde sallanıyor. Dünyanın en konforlu kemeri sayılmaz:-) ama   kalın kışlık giysiler üzerine giyilmesi nedeniyle yumuşak pedlere ihtiyaç göstermeyeceği kesin olan bir donanım.

Birçok 8000 metrelik dağda bu malzemeyi kullandım ve memnunum, tavsiye ederim.

Bu yazı yorumlara kapalı.