23 Eylül 2007

CASSIN ROCK tırmanış kaskı

 

 Klasik bir tasarım isteyenlere, işte Cassin Rock! Piyasada dolaşan aşırı modern görünümlü hafif kaskların kozmetiğine bakmayin, bu klasik kask bir harikadır.. Cassin’in kaliteli işçiliği ile birleşince, her tür tırmanışta giyilebilecek bir kafatası koruyucusu ortaya çıkmış. Beyninin bütünlüğünü sevenlere öneririm:-) Ağırlığı 368 gram olan kask beş ayrı renkte (turuncu, kırmızı, beyaz, mavi, gri) ve değişik kafa boyutları için iki ayrı bedende üretilmiş.

Artıları: Naylon dış parça çok güçlü ve çok soğukta dahi (en azından –30 derecelere kadar) dayanıklılığını kaybetmiyor. Sağlamlığı evladiyelik denilebilir. Havalandırması yeterli; dıştaki delikler kafayı iyi soğutuyor (ve terletmiyor). Kafaya değen yerlerdeki astar olan microdry kumaş, teri emip hemen kuruyor. Ayarı çok basit bir kask. Renk ve boyut seçeneği olması mükemmel. Kafa lambası monte etmek için ön ve arkada lastikler olması iyi bir özellik (ve bugünlerde birçok kaskta yok!). Kısacası, kask gibi kask.

Eksileri: Kulaklar çevresinden geçen kayışların kulakları rahatsız etmesi haricinde hemen hiç eksisi yok diyebiliriz. Ayar kayışları kullanışlı olsa bile güzel değil… Kaliteli bir kask; ancak ucuz değil. Kafada çok iyi durmuyor; bazı kafalarda sağa sola kayıyor mesela. Ve, son olarak- hiç estetik değil, kalas gibi, odundan yontma misali, ‘eski okul’ bir kask bu…

Bu yazı yorumlara kapalı.