23 Eylül 2007

DMM WALLNUT telli takoz

 

 DMM’den beklenecek kadar kaliteli işçilikli ve işlevli, süper bir telli takoz seti! Normal stopper telli takozundan değişik şekilleriyle DMM Wallnut takozları 00 ve 10 numaralar arasında 10 ayrı boyutta üretilmişler. En küçük boy olan 00 numarada ağırlık 6 gram ve çeker 3 KN. iken, en büyük boy olan 10 numarada ağırlık 62 gram ve çeker 12 KN.. Eski modeller aluminyum rengi ve 11 parçalı bir setken, yenileri fotoğraftaki gibi anodize renklerde ve 10 parçalı bir set.

Artıları: Diğer stopper takozlarından belirgin bir farkı büyük boylarda her iki geniş yüzde, küçüklerde ise tek geniş yüzde oluk ve girintiler açılmış olması, bu da içleri girintili çıkıntılı, yamuk ve şekilsiz, eğrilen  bazı tür çatlaklarda daha iyi oturma ve tutunma sağlıyor. Çok sağlam ve dayanıklı gereçler, eskimeleri zor. Yeni 2003 sonrası anodize seriler eski sete göre daha hafif çünkü içleri boş. Üretim kalitesi ve işçilik çok yüksek, bu takoz seti verilen her kuruş paraya değer doğrusu.

Eksileri:
Eski setteki takozların telleri, özellikle de büyük numarada biraz  bükülgen, bu da zor konumlarda tek elle uzanarak yerleştirme sıkıntısı yaratıyor.

Bu yazı yorumlara kapalı.