5 Aralık 2014

ERZURUM-UZUNDERE ULUSLARARASI BUZ TIRMANIŞ ŞENLİĞİ 2015

afiş-eng-webafiş -turkce-web

Erzurum- Uzundere Uluslararası buz tırmanış festivali başlıyor!

21-25 ocak 2015 tarihlerinde  Uzundere’de düzenlenecek olan festivale, Türk tırmanıcıların yanısıra  değişik milletlerden tırmanıcılar da katılacak. Geçen yıl pilot çalışma olarak yapılan ‘buz tırmanış çalıştayı’ ardından, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin desteği ile  düzenlenen bu seneki festival, UIAA Gençlik Komisyonu tarafından da sitesinde duyuruluyor.

Geçen yıl beş değişik lokasyonda  çıkılan  şelalelerin yanısıra yeni açılan donmuş şelale rotalarında da tırmanış yapılabilecek. Uzundere civarındaki donmuş şelalerde tırmanış rotalarının dereceleri Wİ 3 ila Wİ5+ arasında değişiyor, rota uzunlukları 20 metreden 90 metreye kadar farklı.

KATILIMCILARA BİLGİ

– Erzurum’a ulaşım bedelleri  katılımcıların kendilerine aittir.

– Festival çadır kamplı olacaktır. Katılımcılar kamp malzemelerini kendileri getirecektir (çadır, uyku tulumu, mat vs.)

– Katılımcılar gerekli teknik malzemeleri kendileri getirecektir. Teknik malzeme eksikleri olanların en geç 15 Ocak tarihine kadar isimlerini ve eksik malzemelerini bildirmeleri gerekmektedir.

– Festival esnasında 21 Ocak 2015 akşam yemeği ile başlayarak, 25 Ocak akşam yemeğine kadar yeme içme, festival tarafından  karavana usulü   karşılanacaktır.

– Erzurum şehir merkezinden festival alanına transferler 21 Ocak akşamı olarak tarafımızdan karşılanacaktır.

– Uzundere ilçesi 1100 m. rakıma sahip, mikro klima iklim özellikleri taşıyan şirin bir ilçedir. İlçede büyük marketler ve kamp alanına yakın ev pansiyonlar bulunmaktadır.

– Festival süresince festival alanlarında ve tırmanış bölgelerinde alkol almak yasaktır.

– Buz tırmanışı ülkemizde daha önce yapılmadığı için festival katılımcıları için bir mini buz tırmanış  kursu düzenlenecektir.

Organizasyon ve katılımla ilgili detaylar için: Çetin Bayram, tel: 533-3872850, e-mail: feniksanka25@gmail.com

 

ERZURUM-UZUNDERE INTERNATIONAL ICE CLIMBING FESTIVAL

With the valuable support of Metropolitan Municipality of Erzurum, The First International Ice Climbing Festival will be taking a start at Erzurum, Uzundere in Eastern Turkey, between the dates 21-25 january, 2015.

After last years’ ‘ice climbing convention’  for Turkish climbers, this year the Festival activity will host many climbers from Turkey and abroad, and will be held annually.  The festival also will be announced on  by the UIAA Youth Committee on their web site.

For more information, please contact Mr. Çetin Bayram (+90-533-3872850) e-mail: feniksanka25@gmail.com

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapalı.