17 Mart 2009

FİVE TEN COYOTE VELCRO kaya tırmanış ayakkabısı

 

 

İşte size Five-ten firmasından olabilecek en basit kaya tırmanış ayakkabısı, yapay tırmanış duvarı için de ideal.. Coyote Velcro  giriş seviyesinde bir ayakkabı ve ucuz sayılacak bir model. Yumuşak- esnek  orta tabanıyla iç mekan- yapay duvara daha uygun bir ayakkabı. Stealth C4 yapışkan kauçuktan yapılmış taban 4 mm. kalınlığında. Tümü  gerçek deriden ve astarsız olduğu için ortalama 1.5 numaraya kadar genişleyebiliyor. Açık mavi renk. Coyote Lace-up bağlı modelden neredeyse tamamen farklı bir kesimi var.

Artıları: Çok basit kesimli, komplikasyonsuz ve  ucuz bir ayakkabı, başlangıç seviyesi için çok ideal.. Giyip çıkarması kolay ve hızlı, iki askı ve çekme halkası yararlı. Gerçek deriden olduğu ve astarsız olduğu için minimalde koku ve nem  yapıyor.  Daha iyi sıkıştırma için bu ayakkabının cırtlı değil bağcıklı modeli tercih edilebilir.

Eksileri: Ayakkabı tamamen sentetik astarsız, gerçek deriden yapıldığı için bir süre sonra gereğinden  fazla miktarda bollaşıyor (neredeyse 2 numara!). Velcro cırtlar da bu durumda ayakkabıyı yeterince sıkıştıramadıkları için  işlevlerini büyük oranda kaybediyorlar. Ayrıca zaman içinde cırtların kendileri de tutuculuklarını kaybediyorlar ve tamamen  değiştirilmeleri gerekiyor… Estetik olarak, çirkin denilebilir.

Bu yazı yorumlara kapalı.