19 Ekim 2007

JULBO TYPHOON polarize gözlük

 

2012 için bu modelin yerine, Race adlı, benzer çerçeveye sahip,  Zebra lensli model  üretiliyor.  

Aslında deniz için üretilmiş, yakışıklı bir gözlük bu ve lifestyle uygulamalara da çok yakışıyor. Julbo, özel Chameleon lenslerinde polarize ve fotokromatik özellikleri güzelce birleştirmiş. Antistatik özelliklerdeki kaymaz burun desteği ile gözlük yüzünüzden kaymıyor ve sapları yüzü iyice sarıyor. Sap uçlarındaki elastomer parçalar gözlüğün yüzdeki hareketini engelliyor ve konfor sağlıyor. Ayarlı, çıkartılabilir gözlük bağları ile gözlüğü düşürünce kaybetmiyorsunuz. UV koruması: %100, Işık geçirgenliği % 5. Değişik sap renkleri mevcut. İsterseniz sadece polarize veya chameleon özelliklerinde alabiliyorsunuz…

Artıları: Çok kaliteli lensler ve malzeme, iyi işçilik. Bu gözlükle görüşünüz çok iyi oluyor, lensler-özellikle polarize olanları- kış dağcılığı ve kaya tırmanışı gibi aşırı ışınımlı ortamlarda son derece işlevliler ve benim favorilerimden. Aslına bakarsanız, bu gözlük şıklık ve fonksiyonu birleştirdiği için, hem dağda hem de şehirde ideal. Çıkartılıp takılabilir bağ kullanışlı olmuş.

Eksileri: Özellikle antistatik kaplamalı gözlük plastik yüzeyi, iki sene içinde soyuluyor; bu da fonksiyon olarak farklı olmasa da, görüntü olarak çirkinlik yaratıyor (gerçi her typhoon modelinde bu özellik yok)… Gözlük her yüze olmayabilir ve alttan ışık alırsa rahatsız olacağı için denenerek alınması gerekiyor. Tabii ki değişik yüzlere ayarlı değil.

Bu yazı yorumlara kapalı.