14 Ekim 2007

MAMMUT FLİGHT 35 tırmanış çantası

Mammut firmasının ürettiği, 35 litrelik, günübirlik veya iki günlük tırmanışlar için çok ideal, güzel bir çanta.. ağırlık: 1300 gram ve 2007 yılı için dört farklı rengi var. Esas amacı buz tırmanışı ve hafif, hızlı teknik tırmanışlar.

Artıları: Rahat bir çanta; ince tel boru ve köpükten yapılmış Butterfly sırt sistemi ve yumuşak omuz kayışları ile sırtta oldukça rahat. Bel kayışı sökülüp çıkartılabiliyor, çift buz aleti halkaları var, tek kompartımanın kullanımı basit ve kolay. Tek plastik toka ile hızlı açılıp kapanıyor.Çantanın profili oldukça ince, teknik tırmanışta rahatsız etmiyor. İşçilik, kalite ve görünümü Mammut’tan bekleneceği kadar iyi.

Eksileri: Teknik tırmanışta çok doldurulursa uzadığı için, kafada kask varken yukarı bakmak zorlaşıyor. Çanta 25 litreden az dolarsa pek küçültülemiyor. Kumaşlar çok hafif (balistik kumaşlar, çünkü bu çantanın esas amacı buz tırmanışı)  ve kaya tırmanırken ve büyük duvar rotalarında ciddi hasar görebiliyor. Bence hiç eksik yönü yok, kullanım amacına çok uygun bir malzeme.

Bu yazı yorumlara kapalı.