1 Kasım 2007

MAMMUT MANA alt emniyet kemeri

 

Mana, Mammut firmasının spor tırmanış, tırmanış yarışmaları ve performans tırmanışı için ürettiği özel bir emniyet kemeri. Farklı malzemeler ve dikiş teknikleri sayesinde ağırlığı sıradışı 280 gram’a kadar düşmüş! Unisex, XS- L bedenlerde piyasada bulunan kemer mavi renk..

Artıları: Çok hafif (kemeri elinize alınca şaşıracağınız kadar!) , ama buna karşın gayet dayanıklı ve konforlu. Normal polyamide göre 10 kat daha dayanıklı olan yeni fiber teknolojisi ve buna uygun dikişlerin geliştirilmesi ile Mana çok hafif ve hacmi de çok az; tam yerinde kullanılan üç boyutlu, ter tutmayan mesh sünger ve ergonomik şekillendirmesi ile konforlu bir kemer. Askı istasyonunda uzun süre kalınca bile, bu hafiflik ve hacimsizlikten beklenmeyecek kadar rahatlık sağlıyor! En hoşuma giden özellikleri ise, kolay giyilip çıkarılması (tek toka ve ayarsız, lastikli bacak kolonu) ve 12 mm. kalınlığında, poliüretan kaplanıp sertleştirilmiş Dyneema perlon emniyet halkası… Drop seat kemer alt kısım düşürme, 4 ayrı malzeme askısı ve arka emniyet / toz torbası halkası ise standart özelliklerden. İşçilik ve hissiyat süper; kemeri giyince neredeyse varla yok arasında, tırmanırken rahatsız etmiyor, bedene temas eden yerleri terletmiyor. Ayrıca kemerin dış tarafı dayanıklı bir kumaştan olduğu için kullanımla kolay eskimiyor. Kısaca amacına çok uygun, güzel bir ürün.

Eksileri: Malzeme askıları, kemeri giyince yanlarda çok arkada kalıyor, ulaşılması zor oluyor ve az malzeme sığıyor. Kısa bir spor rotada  bile yeterli ekspresbant ancak, ucu ucuna taşınabiliyor. Kemerin en büyük eksiği de bu bence. Mammut bu konuyu biraz atlamış anlaşılan!

Bu yazı yorumlara kapalı.