21 Eylül 2007

MARMOT CWM kaztüyü uyku tulumu

 

 

Yüksek irtifa dağcılığı ve kutup bölgeleri için tasarlanmış, Marmot Membrain kumaştan bir uyku tulumu..İçinde –40  C’de uyuyabilmenize yetecek kadar kaliteli, 800 dolgu gücünde kaztüyü var ve işçiliği gerçekten Marmot’tan beklenebileceği üzere birinci sınıf.

Artıları: Olabilecek en soğuk yerde bile uyuyabilirsiniz, içi oldukça geniş (plastik ayakkabı mesleri, şişeler, kamera vb. rahat sığıyor), kafa kısmı çok rahat ve büzgü ipini insanın yüzüne büzmüyor, tüy kalitesi yüksek olduğu için uzun ömürlü kullanım sağlar, Membrain  dış kılıf ile yalıtım  iyi korunuyor- buz, nemlenme vb.’ye karşı gerçekten başarılı, dış kılıf iyi nefes alıyor, tulumun tasarımı çok kaliteli. Uzun ömürlü ve kaliteli kumaştan yapılmış, parasına değer bir ürün.

Eksileri: Fiyatı aşırı.  Paket boyutu büyük- mutlaka  büyük sıkıştırma torbası gerekiyor, yine de sırt çantasına sığması zor.. Tulum gereğinden ağır;  ağırlığı 2.26 kg. ile taşıması zor. Yüksek irtifada biraz fazla (ana kamp için de derecesi fazla!), Türkiye ve benzer dağlık arazi koşulları için aşırı bir tulum. -30 C’de bile içinde insan havale geçiriyor sıcaktan:-)

Bu yazı yorumlara kapalı.