29 Eylül 2007

MOUNTAIN HARDWEAR Powerstretch termal elbise

 

 Bu mükemmel termal giyim katmanını birkaç farklı firma değişik adlar altında üretiyor ama MHW de gayet iyi yapmış.. Kolsuz tek parça, esnek ve süper ısıtan bu giysi tek başına (iç giysilerin üzerine) veya dış katmanların altına giyilmek için yapılmış. 450 gram kadar ağırlıktaki giysi esnek ve ısıtıcı, suyu tutmayan ve nemi dışarı veren Polartec Powerstretch kumaşından yapılmış; kıç ve dizleri ise esnek ve dayanıklı Spandura (esnek-nefes alan tür cordura) kumaşından destekli. Teknik kış tırmanışı ve soğuk kamplar için süper bir giysi..

Artıları: Hareket kabiliyeti ve kesimi harika bir giysi; esnekliği nedeniyle çok rahat. Potluk yaratmadan giyiliyor ve vücuda zımba gibi oturarak tırmanışta rahatsız etmiyor.. Gore-tex vb. dış katmanlar altında da kalın olmadığı için rahatsızlık vermiyor ve tırmanıştaki uzanmalarda, hamlelerde belin açılıp soğuk alması ihtimali yok. Tuvalet ihtiyacı için arka tarafta yarımay şekilli ‘drop-seat’ fermuarı var; havalandırma içinse önde boydan, çift yollu bir fermuar mevcut. Dikişler yassı olduğu için hiçbir yerde kat yapıp rahatsız etmiyor. Dizler ve kıçtaki sağlam Spandura kumaşı çok dayanıklı ve giysiyi oldukça destekli hale getiriyor. Göğüste ise ufak bir fermuarlı cep var.

Eksileri: Bu tür bir giysi için büyük bir eksi yüksek fiyatı, o da kullanılan materyaller düşünülürse normal.. Ancak, kullanım ile zaman içinde bir beden esneyip genişliyor, alırken bunu da gözönünde bulundurmak gerek….

Bu yazı yorumlara kapalı.