29 Eylül 2007

OAKLEY STRAIGHT JACKET gözlük

Bu gözlük dağ için değil genel kullanım için harika..

Dünyadaki en iyi göz korumalarından desek doğru olur. Amerikan Oakley firması, son derece kaliteli lensleri ve gözlük şekilleriyle çok iyi tasarımlar yaratmış.. Yukarıdaki resimde görülen serideki gözlükler Minute ve Straight Jacket modellerindendir ve yüze birer maske gibi oturdukları için kullanması çok rahat. Tabii ki, çok garip veya aşırı modern gözüken veya şehir kullanımı için yapılmış çok farklı gözlükleri de var Oakley’in.

Artıları: Yüze çok iyi oturan ve görüşü mükemmel olan bu seride Minute modelleri biraz daha ufak yüzlere, Straight Jacket serisi ise daha geniş yüzlere uygun. Hemen her renk çerçeve ve lens seçeneği ile her zevke uymasının yanısıra, tırmanış ve dağcılık için de çok iyi modeller bulunuyor bu serilerde: özellikle polarize camlı modeller tırmanış ve dağcılık için ideal. Model ve lens türüne göre bu gözlükler zararlı UV (morötesi) ışınımlarının tümünü ve mavi ışınımın ise büyük kısmını süzebiliyorlar. Ayrıca, patentli Plutonite lensleri darbeye ve çizilmeye de biraz mukavim. Taşıma kutusu sert kumaştan ve çok kaliteli. Gözlük, satış tarihinden itibaren bir yıl garantili. İşçilik ve estetiği mükemmel bir gözlük, tavsiye edilir!

Eksileri: Kalite ve işçilik olarak hiçbir eksi yok tabii ki. Ama gözlüğün en büyük derdi, satışta verilen özel elektrostatik bez ile temizlenmek durumunda olması; diğer bez vb. materyaller lense zarar verebiliyor. Ayrıca tırmanış için kullanacaksanız ve sap ucuna geçen uygun askı lastiğini bulamadıysanız, benim gibi sapı kızgın çiviyle delip lastik geçirmeniz gerekiyor! Bu gözlük dağ için değil de şehir vb. kullanımlar için ideal çünkü dar şekli nedeniyle alt ve kenarlarından ışınım alıyor ve dağ şartlarında yetersiz..

Bu yazı yorumlara kapalı.