24 Şubat 2009

THE NORTH FACE DOWNPOUR dağcı ceketi

 

 

Bu ceket, 2012 yılı için All-Terrain Jacket ürünü ile değişmiştir.

 Gore-tex Performance Shell’den imal edilmiş, su geçirmez- soluyabilir nitelikli, her koşulda kullanıma uygun dağcılık ceketi.  Toplam ağırlığı 650 gram olan 2 kat Gore-tex ceketin ayarlı, kaskla giyilebilen kapşonu var ve istendiğinde yaka içine kıvrılarak gizlenebiliyor. Kış tırmanışı ve genel dağcılığa uygun kaliteli bir ürün, şehirde de aynı ölçüde şık ve kullanışlı bir ceket..

Artıları: Kumaşı çok yumuşak ve giyimi rahat, sessiz. Kesimi güzel; bedene fit oturuyor. 4 adet dış cebi var; bunların ikisi emniyet kemeri giyseniz de ulaşabildiğiniz göğüs cepleri. Göğüs fermuar kenarında, içte de gizli harita- döküman cebi var. Koltukaltı fermuarları ile bu ceketin havalandırması gayet etkin. İçindeki ikincil bir fermuar seti ve koldaki çıtçıtlarla The North Face’in Genesis gibi polartec 200 ceketleri veya Reverse Mercurial gibi sentetik ceketleri  içine takılıp tek bir kışlık ceket haline getirilebiliyor. Kapşonu çok iyi; hacim ayarlı ve kaskla takılabiliyor; vizörü sert ve sıkınca yüze büzüşmüyor. 2 kat Performance Shell Gore-tex kumaş inatla su geçirmiyor. Bel ve paça  lastikleri, kol ağız cırtları ile sıkılığı ayarlanabiliyor. Arkası diğer tasarımlara göre daha uzun ve kıçı koruyan kesimli  bir ceket.

Eksileri: Pek de yok. Ancak ekstra cepler ve fermuarlar, ekstra kıç uzunluğu ve 2 kat Gore-tex kumaşın astarı nedeniyle, daha hafif veya 2 kat Gore-tex ceketlere göre ağır kaçan bir ceket (yine de çok hafif).

Bu yazı yorumlara kapalı.