24 Şubat 2009

THE NORTH FACE GREEN KAZOO uyku tulumu

Bu ürün sadece 2009 yılı için üretilmişti ve Blue Kazoo modelinin  bir türüydü. 2012 yılı için Blue Kazoo ve Gold Kazoo (daha hafif bir model) modeli, bayan modelleri dahil mevcuttur. Tek fark renklerde ve özel, bambu katkılı eko kumaşta! Kazoo serisi kaztüyü  uyku  tulumları The North Face’in standart ürünlerinden..

The North Face’den modern ve hafif, 3 mevsimlik bir kaztüyü, mumya şekilli uyku tulumu. Ülkemizdeki kış tırmanışları ve genel kullanım için çok ideal. En büyük özelliği 100% geri kazanılmış polyesterden dokunmuş dış kılıfı olan tulum, bu nedenle ‘yeşil’ ve eko-dostu.. Eksi 10 derecelere kadar konfor sağlayan tulumun ağırlığı, normal boy için 1250 gram, uzun boy için 1350 gram. Normal boyda 624 gram kaztüyü var ve 1.83 cm.ya kadar olan kullanıcıya uygun; uzun boyda ise 684 gram kaztüyü var ve 1.98 cm.ye kadar olan kullanıcıya uygun. Kaztüyü kaliteli, az telekli 600 dolgu gücünde. Paket boyutu 20X43 cm ve daha çok küçültülebiliyor, tulum paketi ve file saklama kılıfıyla satılıyor. Sağ ve sol fermuar seçenekleri var.

Artıları: Estetik olarak hoş renkli ve güzel bir tulum. Çok hafif, paketi küçük ve kullanımı konforlu. Boydan fermuarı çok rahat kapanıyor ve sıkışmıyor, fermuarın çekme kayışı floresan parlak ve gece de gözüküyor.  Tüy kalitesi güzel, tulum kumaştan tüy kaçırmıyor ve hızla kabarıyor! Ayak kısmı kare biçimli kutu yapıda, geniş. Kafaya yakın lamine edilmiş saat cebi çok yarayışlı, alarmı duyup uyanmaya yarıyor! İç kısmın ipeğimsi sentetik kumaşı dayanıklı ve huzurlu güzel bir hissiyat veriyor. Kafa kısmı iyi tasarlanmış; 7 ayrı kutudan oluşuyor ve suratı sıkıştırmadan kafayı kapatıyor. Tulumun altında, kaztüyün komprese olduğu yerlerde sentetik Climashield elyaftan paneller var;bunlar da yalıtım basılınca ısı kaybını azaltıyor.

Eksileri: Bence yok, tam bir 3 mevsimlik tulum. Yaz için biraz fazla gelebilir.

Bu yazı yorumlara kapalı.