23 Eylül 2007

THE NORTH FACE HIGH POINT HAT polartec bere

 

The North Face’den artık klasik haline gelmiş bir ürün. Soğuk iklimlerde tırmanış kaskının altına giyince kafayı rahatsız etmeyecek bir tasarım. Esas olarak ‘Peru Beresi’ adıyla tanınan şekilde ve rüzgar geçirmez Windstopper polartec  kumaştan  berenin ortalama ağırlığı 30 gram kadar ve tek beden unisex,  farklı renklerde üretiliyor.

Artıları:
Tepesi normal, kolayca  nefes alabilen  polartec 200 kumaştan, alın ve kulakları örten kısımları ise  rüzgara mukavim Windstopper polartec kumaştan imal edilen berenin içi, nemi dışa veren vaporizer adlı özel kumaştan yapılmış; böylece terleme ve nemlenme  derdi olmadan kafanız sıcak kalıyor ve sert bir kış rüzgarında bile kulaklarınız rüzgarda donmuyor… Kaskın altına giyilince kafayı rahatsız etmeyen yassı dikişleri var; boyna gelen lastik ip nedeniyle terleyip sıcak gelince bereyi geriye itip atıyor ve unutuyorsunuz; gerektiğinde ise ensenizde bulup hemen takıyorsunuz! Ya da gerekince kulakları kafa üzerinde sıkıp toplayabiliyorsunuz. Rahat ve kullanışlı, ergonomik bir bere..

Eksileri:
Hiç yok; ama Amerikan ve Avrupa The North Face ürünlerinde bedenin farklı olması, uyum açısından biraz sorun yaratabiliyor. En büyük sorun, bu berenin alışkanlık yaratması ve başka bere kullanamamak!

Bu yazı yorumlara kapalı.