10 Şubat 2009

THE NORTH FACE ROCK 2 dağ ve trek çadırı

 

 

Rock 2 (eski adıyla Rock 22) The North Face firmasının  her yere gidecek, her işi yapacak üç mevsimlik hafif çadırı. İki kişilik, 2.6 kg ağırlıktaki çadırın içi tül ve ripstop naylon, dışı ise naylon kumaştan. 3 çubuğu ile hızlı kurulan ve iki girişi, iki bagajı ile oldukça büyük depo potansiyeli olan bir çadır. 2012 yılı için  bambu yeşili renkte üretilmiş. Tavsiye edilir. Ayrıca Rock 3 adı altında 3 kişilik, 2.9 kiloluk bir modeli de mevcuttur.

Artıları: Çok basit ve kolay kurulur bir çadır, iki kişi için gayet hafif ve paket hacmi küçük, bagajları ve iki girişi gayet havadar ve yeterli. Polleri gayet hafif ve kaliteli, kolay takılan  klipleri ile hızlıca kuruluyor ve sökülüyor. Taban ve dış tente dikişleri tamamen bantlı ve su geçirmez. Çadırın içinde yanlardaki ve tepedeki tül cepler işlevli, küçük ıvır zıvırın kaybolmaması için yararlı. Son olarak, çadır sadece dış tente olarak kurulabiliyor. İki girişi ve iki bagajı var.

Eksileri: Bu tür, yazlık sayılır bir dağ çadırından beklenebilecek herşeyi var. Bu çadır kış ve ağır kar yağışı, berbat fırtınalar vb. ağır kullanım için değil, zaten en çok 3  mevsimlik. İçinin tülden olması ağır yağış ve karda, soğukta kullanım opsiyonunu ortadan kaldırıyor. Bence eksiği yok..

Bu yazı yorumlara kapalı.