2 Mart 2010

THE NORTH FACE SUPER SİULA polartec tırmanış ceketi

 

 

Super Siula summit serisi koleksiyonundan mükemmel derecede yalıtım sağlayan bir ara katman ceket. Kalın ve tüylendirilmiş, havayı bünyesinde tutan ve  bir o kadar da hafif bir sentetik kumaş olan Polartec Thermal Pro serisinden yapılan super siula fit bir kesime sahip ve oldukça da esnek. Koltuk altları, gövde yanı ve kol ağızları  gibi panelleri esnek Polartec powerstretch kumaştan yapıldığı için tırmanışta çok rahat giyilen bir ürün. Ağırlığı ortalama 390 gram olan ceket, diğer Polartec ceketlere göre  %20 daha yalıtıcı.

Artıları: Kesimi mükemmel, bedene çok iyi oturuyor ama sıkmıyor, esnekliği de tırmanış performansı ve goretex vb dış ‘hardshell’ ceketler altındaki kullanımını kolaylaştırıyor. Thermal Pro kumaş iyi ısıtıyor ve muadili ceketlere göre hafiflik sağlanmış, paket hacmi de çok küçük. Dikişler flatlock yapılmış yani hacimsizler ve rahatsız etmiyorlar. Kısacası, yüksek dağlar ve zor tırmanışlarda kullanılacak ideal yalıtıcı orta katman.

Eksileri: Belin iki yanında cebi yok ama cep arayan kim? Olmasa da olur bir özellik doğrusu. Sonuçta bu ceket elini cebine sok da dolaş diye yapılmamış:-)

Bu yazı yorumlara kapalı.