24 Şubat 2009

THE NORTH FACE TREKKER PANT dağ pantolonu

 

 

 

The North Face’in ürettiği ve her yılkı koleksiyonunda renkleri değişen ama formu değişmeyen,  her işe kullanılabilecek pantolon serisi, trekker pant. Trekker pant serisinin her kullanıma uygun modelleri var: şort olabilen bacak fermuarlı model, şort olmayan sabit model, kesimi daha bol olan model, yan cepli ve cepsiz model.. Mat ve doğal renkleri, esnek kumaşı ve basitliği ile işlevli bir seri. Yukarıdaki resimde görülen Trekker Alpine Pant’ı dağlarda kaya tırmanırken, yapay duvarda boulder yaparken,  gezerken, seyahatte, kısaca  heryerde ve her işte kullandım. İçine kalın bir uzun tayt giyerek kışın, karlı zemin ve kötü havada da günübirlik kullanmak çok rahat oluyor. Pantolonun hiç pamuklu dokuma içermemesi çok büyük bir avantaj; ıslansa da kolay kuruyor ve rüzgara dayanıyor.

Artıları: Çok esnek, kaya tırmanmak gibi işlerde engel olmuyor. Çok hafif, varla yok arası. Buna rağmen kumaş sağlam, görece hızlı aşınmıyor. İki fermuarlı yan bacak cebi ve iki fermuarlı bel cebi, arka fermuarlı cüzdan cebi var; bel kemeri için kalın köprüler düşünülmüş. Yine TNF’nin birçok ürünü gibi, tamamen sentetik olmasına karşın 30 faktör güneş koruması sağlıyor. Kumaş zor ıslanıyor; ıslansa bile vücut ısısıyla derhal kuruyor.  Diz yanlarındaki halka ve düğmelerle, sıcak havada capri boyutuna katlanabiliyor..

Eksileri: Yok. Tabii ki kullanım amacı kış tırmanışı veya büyük duvar tırmanışı yapmak olan bir ürün değil, ona göre kullanmak gerek, yoksa eskimesi kaçınılmaz 🙂

Bu yazı yorumlara kapalı.