29 Nisan 2016

ALADAĞLAR-DAĞCILIK VE TIRMANIŞ REHBERİ yeni kitabım çıktı!

Aladaglar_Book_Cover

ALADAĞLAR DAĞCILIK ve TIRMANIŞ REHBERİ adlı kitabım çıktı. Tunç Fındık yayınlarından çıkan  493 sayfalık, renkli resimli ve kuşe kağıt kalitedeki kitap,  ‘Türkiye’nin Alpleri’ olarak tanımlanan Aladağlar’daki  88 değişik dağın bir ip boyunu geçen  454 adet tırmanış ve dağcılık rotası hakkında kapsamlı, güncel bilgi ile topo çizim-fotoğraflar içeriyor ve aynı zamanda Aladağlar’ın 1:50.000 ölçekli  güncel kroki haritası ile veriliyor.

Orta Toroslar’da, Niğde, Adana ve Kayseri bölgeleri arasında yükselen Aladağlar, Türkiye dağcılık tarihinde en fazla sayıda tırmanışın yapıldığı, Türkiye’nin en önemli  ve çok ziyaret edilen  dağlık bölgesidir.  750 metrelik uzun  bir kaya duvarı tırmanmak, alpin tabiatta bir kaya sırtı çıkmak, uzak bir zirvede kış çıkışı yapmak,  bilinmeyen bir duvarda alpin spor rotaya girmek, kanyon içinde kısa geleneksel tırmanışına girişmek veya klasik rotadan bir zirveye yürümek olsun,  her çeşit dağ ve tırmanış aksiyonu Aladağlar’da  yapılabilir. Daha da önemlisi, Aladağlar günümüzde hala bakir kalmayı başarabilmiş nadir dağlık bölgelerimizdendir ve gerçek dağcılık havasını insana  tattıran yörelerimizden birisidir.  

Bu kitap, katkıda bulunan ve Aladağlar’a gönül vermiş, orada mesai yapmış,  Aladağlar’ın dolomitik kayasını tutmuş tüm dağcı ve tırmanıcılara aittir, onların  rotalarını  anlatmaktadır…

Kitabı  sipariş etmek için, lütfen tuncbayonet@gmail.com  adresinden bilgi alınız.

Bu yazı yorumlara kapalı.