29 Eylül 2007

BLACK DIAMOND ANDROID teknik kazma bilek kayışı

 

Hala kayış kullanıyorsanız buz ve mikste, okumaya devam edin!

 Aldığınız mükemmel buz aletinin sadece perlondan oluşan berbat bir kayışı mı var? Bu durumda ya kayışsız tırmanışa yönelin ya da.. bir adet Black Diamond Android kayışı edinin!! Şaka bir yana, Android gerçekten de piyasada bulunabilecek en teknik, sağlam, işlevli ve kullanışlı bilek kayışlarından birisi ve en önemli özelliği gerektiğinde kayışı bilekten kolayca ayırarak gerektiğinde de takmanız. Kısaca, dik buz tırmanışı ve drytooling /miks tırmanış uygulamalarında kazmayı bırakmanız gereken tırmanış konumlarında (çeşitli hareketler, ara emniyet atmak vb.) çok kullanışlı ve güç tasarrufu sağlayan bir gereç. Ağırlığı 105 gram, çekeri 2.6 kN. Muadili olan Petzl- Charlet Clipper Leash’dan daha işlevli olduğu kesin..

Artıları: İşçilik Black Diamond’dan bekleneceği kadar iyi ve çalışması basit, işlevli. Eli çıkarıp takmak, metal bir mandala basmak kadar basit. Pedli bilek kısmı kolay ayarlı ve rahat; uzun asılmalarda bile çok rahatsız değil. Android, buz aletine bir metal kelepçe ve klasik tokayla bağlanıyor. Kayış kullanacaksanız, alet bu.

Eksileri: Biraz ağır, ve oldukça pahalı (hele ki bundan iki buz aleti için satın alacağınızı düşünürseniz!). Tasarımla ilgili bir eksiği yok bence, yukarıda belirttiğim gibi, olabilecek en ideal buz aleti kayışı. Ancak, teknik tırmanışta bilek kayışsız çağ geldi artık, kayışlar çöpe atıldı bile. Karar sizin……

Bu yazı yorumlara kapalı.