29 Eylül 2007

BLACK DIAMOND MEGAMID çadır

 

 Enteresan ve hafif bir çadır tasarımı- başarılı teknik malzemeleriyle tanınan Black Diamond’un Megamid’i.. Çok kayalık zemine ve kar çukurlarının içine kurulmak için ideal bir dört kişilik çadır olan Megamid, tek dikey karbon fiber çubukla kullanılıyor ve en önemli özelliği tabanının olmaması.. Kısaca, hafif gidilecek faaliyetler için ideal bir kamp çadırı ve ister tepeden (ağaç veya kayadan) asılarak, ister kazıklarla yere sabitlenip dikilerek kullanılabiliyor. Zemin ebatları kare şeklinde 218 X 218 cm. olan Megamid’in yüksekliği tepe noktada 145 cm; bir adet kapısı olan ve tümü naylondan yapılmış çadırın üst kısmında korunaklı bir tül havalandırma, eteklerinde ise fırtına flapları var. Toplam ağırlık: 1.61 kg.

Artıları: Gerekirse seçenek olarak düğmelenerek monte edilebilen su geçirmez tabanıyla, Megamid ıslak koşullarda da kullanılabilir tabii. Genel kampçılık için ideal olan çadır, tabanı olmadığı için çok kırıklı, kayalık arazide kolayca kurulabiliyor. Çok hafif, çok basit bir barınak, kurulması çok kolay ve fiyatı diğer çadırlara göre gerçekten ucuz. Daha ne isteriz ki?!

Eksileri: Çok sert iklim koşullarının olduğu yüksek ve rüzgarlı yerlere uygun değil, tabanın ayrı olması yağmurda, karda veya böcek- sinek ve sürünen her tür yaratığın olduğu tropikal yerlerde büyük dezavantaj- bir de, tabanı ekleyince ağırlık artabiliyor!

Bu yazı yorumlara kapalı.