10 Ağustos 2013

BLACK DİAMOND MOUNTAİN SERİES trekking batonları

bd sopa

 

Nihayet yıllardır kullandığım eski LEKİ titanyum sopalarımın yerine bir yeni model edindim; Black Diamond’un mantar saplı, karbon fiber gövdeli trek sopaları. Çiftinin ağırlığı 490 gram olan ve 62.5-130  cm arasındaki uzunluklarda kullanılabilen  olan üç boğumlu  sopaların en önemli özelliği FLİCKLOCK sıkıştırma parçaları ile kullanış kolaylığı.

Uçarı değiştirilebilir karpit metal plastik olan sopalar kar paletleri ve küçük trek paletleri ile veriliyor. Tamamı karbon fiber yapıda olan sopaların sapı eli terletmeyen, soğukta da plastik gibi dondurmayan mantardan yapılmış ve el perlonlarının tasarımı çok iyi; kolay ayarlanıyor ve nubuk el destekleri sayesinde  gayet  konforlu.

Gövdenin üst kısmında saptan güvenli tutuş için kaymaz  sünger parçalar var. Sıkıştırma parçaları olan Flicklock pro plastik sıkıştıraçlar  eski tür vidalı sıkıştıma yivlerine göre çok daha kullanışlı, bozulmaz kalitede ve  sağlam. Kısaca sopaya yaslanınca kapanma olasılığı düşük, ayar yapması da çok daha hızlı ve kolay.

Kısaltılmış taşıma boyutu 62.5 cm olan sopa yürüyüş dağcılığı, sırtta ağır yükler taşınan ekspedisyonlar için ideal. Sağlamlığı ve işçiliğin kalitesi nedeniyle tavsiye edilir..

Bu yazı yorumlara kapalı.