10 Ağustos 2013

GOAL ZERO NOMAD 27 portatif güneş paneli

goal-zero-elite-nomad-27m-solar-panel

Sadece güneş ışığı ile  laptop bilgisayar, telefon, fotoğraf makinesi, MP3çalar şarj etmek isterseniz, işte ideal çözüm: Goal Zero’nun güneş paneli! Farklı  boyut ve güçte bulabildiğiniz bu panelin benim sevdiğim modeli nomad 27;   27 watt ve 12 V gücü ile hemen herşeyi arazi şartlarında  şarj edebilmek çok büyük avantaj. Güneş olmasa bile gün ışığında, siste de yeterli  şarj gücü sağlanabiliyor. Çadırın üzerine,  kayalara veya yere kurulabilen panel çok kullanışlı.

8 adet güneş panelini birleştiren  bu cordura kumaş panelin ağırlığı 1.5 kg ve paket boyutu  26.7 x 18 x 5 cm, açılmış boyutu ise 113 x 57 cm.

Bu paneli Goal Zero’nun  Sherpa  50-120 bataryası ile kullandığınız takdirde,  gece olsun gündüz olsun şarj kapasiteniz oluyor. Normal koşullar altında batarya 5 saat süresinde doldurulabiliyor. Ayrıca doğrudan, araba türü çakmak   şarjı  adaptörü ile de  şarj yapılabiliyor, ki bu parça da sete dahil olarak veriliyor.

Kullanımı kolay, dayanıklı, paket hacmi küçük bir ürün; uzak ülkeler veya medeniyetten uzaktaki tırmanış, gezi vb ekspedisyonlarda ideal. Tavsiye edilir.

Bu yazı yorumlara kapalı.