29 Eylül 2007

HB CARBON DYNEEMA tırmanış kaskı

 

 ‘Dünyanın en iyi tırmanış kasklarından biri’ olarak tanımlanmış HB Carbon Dyneema çok hafif, çok kuvvetli ve kafaya iyi oturup koruyan bir kask. Ağırlığı 330 gram olan, tek renk olarak karbon grisi renginde üretilen kaskın M ve L olarak iki bedeni var.

Artıları:
Dyneema’nın delinme mukavemetini karbon fiber’in sağlamlığı ile birleştirince, ortaya CE delme testini 10 seferden çok aşan üstün bir kask çıkmış, kısacası dünyanın en sağlam kasklarından biri olması kullanıcının içini rahatlatiyor! Kaskın şekli ve kafaya oturduğu süspansiyon sistemi çok başarılı; şekil olarak kulak ve enseyi koruması önemli bir özellik. Havalandırma da büyük sayılacak deliklerle sağlanmış ve etkin. Kask kafada çok hafif duruyor ve şeklinden beklenebileceği üzere rahatsız etmiyor; kulakları kapatıyor olması ses duymayı hiç engellemiyor.

Eksileri: Biraz pahalıca bir kask ve satın almak isteyince çok az yerde bulunabiliyor. Rengi oldukça koyu, dolayısıyla güneşte ve yaz sıcağında çok ısınmaya ve kafayı pişirmeye meyilli. Kaskın iki bedende olması tam ara kafa boyutundaki kişilere bir dezavantaj.. Kafada rahat durmuyor; bu kask her kafaya uymaz.¼/p>

Bu yazı yorumlara kapalı.