10 Ağustos 2013

THE NORTH FACE HALF DOME Gore Tex Dağcılık Ceketi

tnf haldome

 

The North Face  Summit Serisi’nin en sağlam, zorlu dağcılığın sunabileceği en şiddetli ve ıslak koşullara dayanabilecek dış katman ceketi Half Dome’dur.

Esnek ve dayanıklı, su geçirmez / soluyabilir üç katlı   Gore Tex Stretch Pro kumaştan imal edilen ceketin ağırlığı 500 gram ve  paket boyutu çok minik. S-XL bedenlerde üretilen ceketin kadın ve erkek için versiyonları var.

Ceketin su ve rüzgar geçirmezliği çok iyi; dış koşullara inatla dayanıklı. En iyi performans için sentetik iç giysi ve ince polartec sentetik giysilerle kullanılması iyi olur. Ceketin tırmanıştaki performansı da çok iyi, esnek ve bedene oturan bir kesim olduğu için kalıp içinde, kalas gibi tırmanış hissi vermiyor.

Kesimi bedene fit oturan ve tırmanış için esnek ripstop kumaştan yapılmış  ceketin 2 adet göğüs (napolyon) cebi ve iki adet bel cebinin yanısıra, gövde altından koltuk altına uzanan  vantilasyon  fermuarları ile mükemmel havalandırması bulunuyor. Gövde ön kısımda çift yönlü sugeçirmez fermuar sayesinde ekstradan flap kullanımına gerek kalmamış. Bel sıkıştırma lastiği (cep içinden çekilebiliyor) ile  yalıtım arttırılabiliyor.

Ceketin kapşonu gerçekten  mükemmel tasarlanmış;  ağzı tamamen kapatıyor ve sadece goggle tarzındaki büyük gözlüğü açıkta bırakacak kadar kısılabiliyor. Tırmanış kaskını içine alacak kadar  geniş ve ayarlı, vizör sert ve yağmurdan koruyor.

Yağışlı, kötü havada tırmanış ve iyi performansın yanında hafiflik, dayanıklılık için çok ideal bir ürün, şiddetle tavsiye edilir.

Bu yazı yorumlara kapalı.