10 Ağustos 2013

THE NORTH FACE VERTO S4K dağcılık ayakkabısı

verto s4k

 

The North Face’in 2012 yılında  tasarlayıp kendi atlet takımına test ettirdiği ve İtalya’da üretilen  krampon takılabilir ayakkabı serilerinin ilkidir Verto S4K.

4000 metrelik alpin dağlarda, dağcılık tırmanışlarında, krampon ve kazma ile çıkabilen buz kulvarlarında  kullanılabilecek hafif, kullanışlı, su geçirmez /soluyabilir nitelikte  ve konforlu bir dağ ayakkabısı. Çifti 1472 gram olan ayakkabı, 7-14 numaralar arasında üretilmiş ve kadın- erkek için aynı.

Yüksek bilekli olan ayakkabı Gore tex iç astarı ile sugeçirmez / soluyabilir koruma sağlıyor ve Vibram Mulaz tabanı ile  kayada tırmanışa da uygun. Üst materyalleri  sentetik deri ve Panatex balistik kumaştan yapılmış;  sağlam ve ayağın çevresini saran çarşak bandı ile  botun kenarları iyi korunuyor.

Aşırı soğuk için uygun bir ayakkabı değil ancak dağlarda üç mevsim tırmanış için ideal, sağlam bir ayakkabı.  Tasarım olarak parmakların tepesindeki kısmın biraz dar olması rahatsız edebiliyor. The  North Face’e has CRADLE teknolojisi ile ayağı iyi saran  tasarımı ve Northotic tabanı ile  oldukça konforlu bir ayakkabı. Ön ve arka krampon olukları ile hemen her tür kramponu takabiliyorsunuz, botun bükülgenliği oldukça az  olmasına karşın yürümesi kolay, tabanı bükümlü bir tasarımı var.

Alpler ve Türkiye dağlarında  kullanım için tavsiye edilir, ancak kış dağcılığı için biraz hafif kaçacak bir ayakkabı. Aşırı çarşaklı zeminde ve uzun kullanımda, çarşak bandına karşın  yan dikişleri sorun yaratabilir.

 

Bu yazı yorumlara kapalı.